zavřít
Zaplo – rychlá půjčka před výplatou

Mikropůjčky neboli půjčky před výplatou jsou velmi oblíbeným typem úvěrových produktů. Mezi přední poskytovatele na našem trhu patří Zaplo půjčka. Co nabídne, komu je určena a jaké jsou její výhody a nevýhody? Zjistěte to.

Zaplo půjčka a její charakteristika

Půjčka Zaplo pro žadatele připravenou poměrně zajímavou škálu dostupných finančních částek. Ty začínají na sumě 1 000 korun českých, ze kterých se lze dostat až na částku 20 000 Kč. Zde je třeba podotknout, že tato suma je určena jenom dlouhodobým klientům, kteří půjčky od této společnosti využívají pravidelně. Pokud jde o první žádost, je možné požádat si o sumu v maximální výši 8 000 korun českých.

Co se nijak nemění, to je nabízená splatnost. I tu si může zvolit samotný žadatel, a to podle toho, za jak dlouho je schopen peníze vrátit. Nejkratším termínem, který Zaplo půjčka nabídne, je doba sedmi kalendářních dní. Naopak tím nejdelším termínem je lhůta jednoho měsíce – třiceti dní. Kdo půjčku do daného termínu není schopen splatit, ten si může požádat o její prodloužení. Zde potěší jedna z klíčových výhod, která umožní úvěr prodlužovat až po dobu jednoho roku. Negativem zůstává, že dané prodloužení je vždy zpoplatněno.

Jaké jsou úrokové sazby?

Pokud konkrétní úrokovou sazbu něco ovlivňuje, je to určitě výsledná charakteristika dané půjčky. Tedy to, jak velkou částku si žadatel bere, a na jek dlouho si ji bere. V daném směru platí, že navýšení během jednoho kalendářního měsíce může být ve výši až 23 procent. Za půjčených 10 000 Kč je zaplaceno navíce 2300 korun českých. To odpovídá roční úrokové sazbě ve výši více než 279 procent a RPSN při této kombinaci činí 1 142 procent. Pokud by byl úvěr poskytnutý naopak na nejkratší možnou dobu, 7 dní, je úrok ve výši 719 procent a sazba RPSN v tomto případě přesahuje 84 500 procent. I když se na základě daných údajů Zaplo půjčka jeví jako nevýhodný úvěr, vždy je třeba posuzovat daný přeplatek spíše podle selského rozumu a konkrétních částek.

Kdo si žádá poprvé, ten může dosáhnout na úrokové sazby mnohem výhodnější. Doslova na nejvýhodnější na trhu. Takovému žadateli Zaplo nabídne možnost získat první půjčku zdarma. Ta může mít hodnotu až 8 000 Kč a může být poskytnuta na dobu až 30 kalendářních dní. Jak úrok, tak i RPSN jsou v tomto případě nulové. Nutností však je daný úvěr splatit v požadovaném termínu.

Co musí splnit každý žadatel?

Jelikož jde o takzvanou mikropújčku, jsou podmínky schválení poměrně benevolentní. Díky tomu lze říci, že o peníze může požádat široká škála osob. Od zaměstnaných a podnikatelů, přes důchodce a matky na mateřské, až po studenty, nezaměstnané, nebo problémové klienty. Mezi základní požadavky spojené s vyřízením žádosti patří:

  • Tuzemské státní občanství
  • Plnoletost
  • Bankovní účet v tuzemské bance
  • Bezdlužnost
  • Schopnost splatit úvěr v požadovaném termínu

Z daných podmínek vyplývá, že Zaplo půjčka nevyžaduje pravidelný příjem ze zaměstnání, ani z podnikání. Jediné, s čím si vystačí, je s ujištěním, že žadatel bude schopen peníze splatit, což potvrdí při odesílání své žádosti.

Co je nutné doložit?

I když vše vypadá velmi jednoduše, neobejdou se žadatelé bez nutnosti doložení dokladu totožnosti. To lze učinit jednoduchým způsobem, a to online. Občanský průkaz je možné vyfotit, nebo naskenovat a následně poslat prostřednictvím webových stránek samotné společnosti. Ta dané údaje ověří s těmi z formuláře, a pokud je vše v pořádku, proces schvalování může pokračovat.

V rámci ověřování některých údajů je nutné počítat také s ověřením bankovního konta. Tedy s tím, zda skutečně patří konkrétnímu žadateli. Zde je vše ověřeno korunovým poplatkem, který je na účet společnosti Zaplo zaslán, a to z účtu, který je v žádosti uvedený. I když se jedná o poplatek jenom symbolický, může schvalovací proces i o několik dní pozdržet.

Vyřízení žádosti o půjčku je rychlé

Pokud pomineme možné zdržení spojené se zasláním korunového registračního a ověřovacího poplatku, je Zaplo půjčka vyřízena celkem rychle. A to do několika málo minut od podání žádosti. V tuto chvíli je již v podstatě jasné, zda má žadatel na úvěr nárok, nebo nikoliv. Následně stačí v případě nutnosti doložit další informace a vše je u konce. Obratem jsou finanční prostředky zaslány. To, za jak dlouho přijdou, ovlivňuje rozhodně i způsob, jakým jsou vyplaceny. Lze volit ze dvou možností, a to:

  • Zaslání peněz na bankovní účet
  • Vyzvednutí peněz v trafice Geco

První možnost může být spojena s převodem, který lze uskutečnit i za pár vteřin. A to v případě, kdy se jedná o zaslání peněz v rámci stejné banky. Jinak se čeká jeden den, nebo v případě svátků i několik dní. Druhá možnost je závislá na otevírací době konkrétních trafik. Pokud jde například o pobočky v obchodních centrech, není problém si peníze vyzvednout v hotovosti i ve večerních hodinách.

Využití peněz

Ať už jde o jakoukoliv výši požadované sumy, jedná se o úvěr neúčelový. Je tedy možné ho využít skutečně na cokoliv, bez nutnosti jak uvádění konkrétních informací, tak bez nutnosti následného dokládání jakýchkoliv faktur. Vzhledem k charakteristice půjčky je nejčastěji využívána hlavně v souvislosti s řešením finančních problémů. Využita ale může být i při nenadálých výdajích v domácnosti, nebo jako zajímavá alternativa klasického spotřebitelského úvěru.

Štítky: Půjčky před výplatouRychlé půjčkyZaplo
David Hampl

Autor David Hampl

Férový chlap, pro kterého je copywriting významnou částí profesního života. Osobní část života je vyplněna cestováním, gastronomií a zájmem o moderní technologie. Jak při psaní, tak v osobním životě se snažím být tím nejlepším!

Diskuze